Depilacja woskiem

>

Zabiegi przeprowadzamy na doskonałych produktach łagodzących, zapobiegających wrastaniu i opóźnianiu odrost włosów.

Nie ulega wątpliwości, że usuwanie zbędnego owłosienia stało się powszechnie stosownym zabiegiem pielęgnacyjnym, a zabieg depilacji traktowany jest dzisiaj przez kobiety i coraz częściej przez mężczyzn jako obowiązek. 

Warunkiem skuteczności tej metody jest odpowiednia długość włosów - minimum 0,5mm długości. Ten rodzaj depilacji pozwala na wyrywanie włosa wraz z cebulką, po zabiegu włosy odrastają wolniej i są słabsze.

Efekt zabiegu utrzymuje się 3-5tygodni.

DEPILACJA IPL+RF


E-light najnowsze osiągnięcie techniki łączącej energię światła IPL z energią prądu RF>

Technologia e-light jest bezpieczna, efektywna, sprawdzona klinicznie, komfortowa i nieinwazyjna.

Urządzenie posiada wszystkie niezbędne certyfikaty CE i FDA.

Jak działa depilacja laserowa?


Podczas zabiegu wyzwolony zostaje kontrolowany impuls świetlny trwający tysięczne sekundy, który zostaje zaabsorbowany przez barwnik włosa (melaninę) lub barwnik krwi (hemoglobinę) i zamieniony na ciepło. Dzięki miejscowo wysokiej temperaturze możliwe jest usunięcie owłosienia na wszystkich partiach ciała.

Widoczne światło, którego źródłem jest lampa ksenonowa przechodzi przez głowicę szafirową,

która jest elementem "kontaktowym" ze skórą. Dla optymalnego przewodzenia ciepła na skórze rozprowadzana jest cienka warstwa żelu. Podczas trwania zabiegu pryzmat po każdym błysku przesuwany jest o swoją szerokość miejsce przy miejscu.

Najłatwiej jest usunąć włosy koloru czarnego z racji na wysoką koncentrację melaniny. Włosy blond posiadają mniej melaniny co utrudnia przeniesienie ciepła, wówczas podczas jednego zabiegu zostaje usunięta mniejsza ilość włosów. Siwe i białe włosy nie zawierają melaniny, a ich usunięcie jest praktycznie niemożliwe. Wierzchnia warstwa skóry również zawiera melaninę, jej koncentracja zwiększa się gdy skóra zostanie wystawiona na działanie promieni UV. Ciemna skóra podczas zabiegu musi otrzymać mniejszą dawkę energii niż jasna by nie doprowadzić do poparzenia skóry.

Skuteczność zabiegu


Usunięte zostaje około 90% włosów znajdujących się w fazie wzrostu. Ważne jest, aby wiedzieć iż włosy, które podczas zabiegu nie znajdują się w tej fazie pozostają. Wyrastają one równocześnie z włosami, które podczas zabiegu nie zostały usunięte.

Należy przeprowadzić od 4 od 8 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Nikt nie jest w stanie zagwarantować permanentnego usunięcia owłosienia wszystkich włosów! Usunięcie włosów jest możliwe, ale usunięcie przyczyny ich wzrostu nie, bowiem usuwamy włosy aktualnie rosnące. Człowiek wytwarza do 15% zupełnie nowych włosów rocznie. Ponadto wzrost włosów może być spowodowany działaniem hormonów.

Aby zabieg był skuteczny nie wolno wykonywać depilacji woskiem oraz kremami do depilacji. Włosy można jedynie golić.

Opalanie skóry (słońce, solarium, samoopalacz) należy odstawić miesiąc przed wykonaniem zabiegiem, zredukuje to stopień absorbcji światła przez skórę oraz zmniejszy ryzyko poparzenia i bólu. Po zabiegu skóra jest bardziej podatna na działanie promieniowania UV, dlatego należy zrezygnować z opalania przez następne cztery tygodnie, w przeciwnym razie może to doprowadzić do nieestetycznych zmian pigmentacyjnych. Pacjent we własnym zakresie goli włosy na 24-48 godziny przed przystąpieniem do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonywania zbiegu:

  • opalona skóra

  • bielactwo

  • łuszczyca

  • liszaj płaski (aktywna faza choroby)

  • stany przedrakowe i nowotwory skóry

  • stosowanie leków światło uczulających