Zabiegi Nawilżające


Nawilżanie skóry jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który polega na zapobieganiu utraty wody przez skórę. Zabiegi nawilżające mają na celu ochronić i wzmocnić naturalną barierę skóry, która złożona jest z warstwy rogowej naskórka i płaszcza hydrolipidowego. Woda bierze udział we wszystkich procesach fizjologicznych zachodzących w skórze. Odpowiednie nawodnienie skóry jest znaczące dla jej prawidłowego funkcjonowania, a tym samym dla pięknego wyglądu. Woda jest środowiskiem, w którym zachodzą reakcje enzymatyczne dostarczające energii, składników budulcowych i elementów niezbędnych do wzrostu i odnowy tkanek. Dzięki odpowiedniej ilości wody włókna kolagenowe i elastynowe mogą zachować swoją prawidłową budowę i własności, zapewniając skórze elastyczność, sprężystość i jędrność.

Również gładkość powierzchni skóry zależy od odpowiedniego jej nawodnienia, ponieważ zapewnia prawidłowe, fizjologiczne złuszczanie naskórka.


Pielęgnacja skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa jest skłonna do wysuszania, złuszczania, zaczerwienienia, małych pęknięć lub zmian zapalnych. Negatywnie działają na nią chłodne powietrze na zewnątrz i ciepłe oraz suche w pomieszczeniach.

Cera wrażliwa źle reaguje po nałożeniu kosmetyku powodującego podrażnienie. Pojawiają się widoczne plamy, odczuwamy dokuczliwe swędzenie i pieczenie. Reakcje wrażliwej skóry wywołane są nie tylko przez kosmetyki i nadmierne opalanie. Wpływ mają tutaj wysokie i niskie temperatury jak również chlorowana woda. Coraz częściej winę za wrażliwość naszej skóry ponosi stres.

Niewłaściwa pielęgnacja skóry niesie ze sobą poważne konsekwencje. Cera staje się ziemista, przesuszona, a naskórek zaczyna się łuszczyć.
Kosmetyczne zaniedbania są najczęstszą przyczyną powstawania pierwszych zmarszczek i podrażnień. Skóra sucha i atopowa ze względu na swoją wrażliwość wymaga szczególnej troski.

Do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej najlepiej stosować preparaty opracowane specjalnie dla niej – nowoczesne emolienty. Występują w różnych postaciach: kremów, maści, płynów i olejków do kąpieli, żeli, kremów i kostek toaletowych do mycia. Powinny skutecznie nawilżać, natłuszczać, dostarczać substancje lipidowe identyczne z tymi, które naturalnie znajdują sie w skórze oraz ograniczać świąd.
Niestety nie wszystkie dostępne na rynku emolienty działają tak wszechstronnie. Tylko nowoczesne emolienty zapewniają kompleksową pielęgnację na wszystkich czterech płaszczyznach.
Pielęgnacja skóry emolientami powinna być stosowana stale: nie można ograniczać jej tylko do okresów nasilenia suchości skóry i powstawania podrażnień.


Pielęgnacja skóry atopowej

W pielęgnacji skóry atopowej warto zwrócić uwagę na kąpiel z zastosowaniem odpowiednich preparatów nawilżających i natłuszczających, jak też na środki kosmetyczne aplikowane bezpośrednio po kąpieli oraz wielokrotnie w ciągu dnia, zależnie od stanu klinicznego pacjenta. Dobór odpowiedniej linii kosmetyków nie jest łatwy, zważywszy na fakt, że skóra atopowa charakteryzuje się wybitną skłonnością do odczynów kontaktowych typu alergicznego oraz niealergicznego i nawet preparaty przeznaczone do pielęgnacji takiej skóry mogą powodować zaostrzenie jej stanu zapalnego. Wybór odpowiednich preparatów zależeć będzie zatem od indywidualnej reaktywności skóry chorego i praktycznie nie ma idealnej, najbezpieczniejszej linii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry atopowej.
Kolejną cechą skóry chorego na AZS jest jej wyraźna skłonność do nadkażeń, m.in. bakteryjnych, dlatego w wybranych przypadkach klinicznych warto okresowo stosować preparaty kosmetyczne zawierające dodatkowo środki przeciwbakteryjne.

Czy posiadaczki skóry wrażliwej muszą zrezygnować z zabiegów kosmetycznych?
Skóra atopowa jest niezwykle kłopotliwa w pielęgnacji, jednak delikatne zabiegi kosmetyczne wykonane przez profesjonalistów nie powinny zaszkodzić. Wskazane są przede wszystkim terapie odżywcze, dotleniające, nawilżające i ujędrniające. Substancje nakładane w postaci serum lub ampułek mogą poprawić stan przesuszonej skóry. Zabiegi złuszczające mogą być wykonywane przy zastosowaniu środków na bazie kwasów owocowych.


Polecamy zabiegi instytutowe:

> Zabiegi Nawilżające


HYDRALIFT

Zabieg silnie nawilżający, wygładzający i ujędrniający dla skór odwodnionych. Spłyca delikatne zmarszczki i bruzdy spowodowane nadmierną utratą wody transepidermalnej, poprawia elastyczność skóry. Zalecany jako zabieg pojedynczy z natychmiastowym efektem przed wielkim wyjściem, który polepsza jakość i trwałość makijażu.

Wskazania do zabiegu:

Skóra sucha i bardzo sucha, zaburzenia w procesie wiązania wody, utrata spoistości elastyczności skóry wskutek nadmiernej utraty wody transepidermalnej, nadmierna wrażliwość.

Efekty zabiegu:

Silne nawilżenie głębokich warstw naskórka, wygładzony, ujędrniony naskórek, spłycenie drobnych bruzd, poprawa spoistości i elastyczności skóry.

Cena: 250zł


EGOSTYLE ANTYPOLLUTION

Pozyskany na drodze biotechnologii kompleks hypoalergiczny chroni przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego, wzmacnia skórę i jej mechanizmy obronne, redukuje oznaki nietolerancji i dyskomfortu. Obecność kwasu hialuronowego to gwarancja nawilżonej, gładkiej i sprężystej cery.

Wskazania do zabiegu:

Skóra odwodniona, przesuszona. Podrażnienia, wrażliwość skóry, narażenie na niekorzystny wpływ czynników środowiska zewnętrznego.

Efekty zabiegu:

Wzrost nawodnienia naskórka, odbudowa płaszcza hydrolipidowego, złagodzenie podrażnień cery wrażliwej.

Cena: 190zł


MATRIGEL CABINET liofilizowane maski algowe

Zabieg na bazie liofilizowanej maski algowej polecany do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Przywraca skórze prawidłowy bilans wodny, łagodzi podrażnienia, wygładza i uelastycznia naskórek.

Wskazania do zabiegu:

Odwodnienie naskórka, drobne zmarszczki, niejednolity koloryt skóry

Efekty zabiegu:

Nawilżenie, wygładzenie skóry, regeneracja.

Cena: 120zł

 


VITAMINA REVITALISANT moc witamin

Produkty wchodzące w skład zabiegu zawierają trzy niezbędne witaminy życia A, E, C o działaniu antyrodnikowym i efektem anti-age, które są naturalnymi hamulcami przedwczesnych procesów starzenia się skóry. Ich aksamitna konsystencja gwarantuje idealne wchłanianie, cytrusowy zapach przywraca uczucie lekkości i świeżości. Skóra jest nawilżona, elastyczna, a przede wszystkim rozjaśniona. Zabieg szczególnie polecany dla cery:

Przesuszonej, odwodnionej, podrażnionej słońcem.

Cena: 180zł


SURMER

Nowa generacja kosmetyków, stworzona w oparciu     o nanotechnologię, do pielęgnacji cery suchej, ubogiej lipidowo. Malutkie nanoperełki to nośniki aktywnych związków o lipofilnym charakterze, które dostarczają ceramidów, steroli oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Zapewniają doskonałe efekty na trzech poziomach: Dostarczają wilgoci, utrzymują ją w skórze oraz przeciwdziałają odwodnieniu.

Zabieg szczególnie polecany dla cery:

Suchej, ubogiej lipidowo, wrażliwej, łuszczącej się,     z zaburzeniami rogowacenia się, przedwczesnymi zmarszczkami.

Cena: 230zł


RUTILIA

Lecznicza seria, bez której trudno wyobrazić sobie pracę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Skierowana do osób z nadmierną wrażliwością i pobudliwością skóry, skłonnej do rozszerzonych, kruchych naczyń krwionośnych, rozległych zaczerwienień i alergii. Labilne naczynka to charakterystyczny stan skóry co drugiej, jak nie większości klientów salonów kosmetycznych. Istnieje wiele przyczyn powstawania tego typu zmian, wśród których wymienia się środowisko, zmiany hormonalne, skłonności genetyczne, warunki pracy, zła pielęgnacja oraz nieżyty przewodu pokarmowego (wrzody żołądka). Bardzo ważna jest profilaktyka leczenia, gdyż problem nie leczony może przerodzić się w początkowe stadium trądzika różowatego. Preparaty bazują na synergistycznym działaniu leczniczych ekstraktów i wyciągów roślinnych takich jak: hibiskus, kasztanowiec indyjski, nagietek, korzeń dębu, mięta. Składniki bezpieczne i przyjazne skórze, stosowane systematycznie prowadzą do istotnej poprawy wyglądu, niwelują ” pajączki”, przygotowują skórę do mechanicznego zamykania naczynek.

Cena: 220zł


SONOFOREZA w połączeniu z kwasem hialuronowym

Relaksujący i korzystny sposób wtłaczania kwasu hialuronowego w głąb skóry przy pomocy fali ultradźwiękowej. Ciepło wytworzone podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy oraz metabolizm i regenerację komórek. Ultradźwięki ułatwiają penetrację wprowadzania kwasu hialuronowego. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek wywołanych wysuszeniem, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, a także stymulacja mięśni.

Cena: 100zł


Pamiętajmy !

Nie wykonujmy zabiegów dla twarzy podczas wysiewu opryszczki wargowej.